Miért nem működik a tétkezelési stratégiád?

Bizony, nem elég, hogy a fogadóirodák szívatnak az idióta szabályaikkal és a szelvényed is mindig egy gólon megy el, de figyelned kell a tétkezelési stratégiádra is. Mondanom sem kell, hogy a legtöbb profi fix tétekkel játszik, tehát nem fenyegeti az a veszély, hogy kimerül a tőkéje. De mi a helyzet a hobbi sportfogadókkal?

Mitől függ, hogy mennyit nyersz?

Ahhoz hogy hónapról hónapra profitot tudj termelni, három feltételnek kell teljesülnie, jobban mondva megfelelő arányban lennie.

  1. Minél magasabb ODDS
  2. Magas találati arány
  3. Ideális találati sűrűség
  1. A magas ODDS a jó ODDS

Sokan azt gondolják, hogy az ODDS szoros kapcsolatban van az esemény kimenetelével, azaz minél alacsonyabb egy szorzó, annál nagyobb az esélye, hogy nyertes lesz a fogadás. Ezért van az, hogy 1,2-es szorzós “tuti” meccseket raknak, aztán csodálkoznak, hogy arányaiban véve sokszor veszítenek.  Az igazság az, hogy az ODDS és a kimenetel között korreláció van és a nyers számok mellett van még pár dolog, ami befolyásolja az eredményt.

A lényeg, hogy 1,2-es ODDS-nál minden hatodik nyertes meccs után lehet egy vesztes meccsed, tehát a találati arányodnak 80% fölöttinek kell lenni hosszú távon. A ROI-ról nem is beszélve, hiszen 1000 forintos alaptéten 1000 forintot kockáztatsz 200 forint profit reményében, emiatt a ROI-d csupán 4% körül lesz. Apropó ROI!

Ha viszont a meccseid/szelvényeid átlagos ODDS-a 2, akkor elég egy 55%-os találati arány is a hosszútávú profithoz.

2.  Ha többször találsz, többet nyersz

Egyértelmű, hogy minél többször találod el a helyes eredményt, annál többet fogsz nyerni. Fentebb már érintettem az ODDS és a találati arány viszonyát. Itt viszont megmutatom, hogyan számolhatod ki az ODDS-hoz tartozó implicit valószínűséget.

Implicit valószínűség = 1 / ODDS * 100

Példa: 1 / 2,2 * 100 = 45,45%

Tehát a példa alapján, ha 2,2-es átlagos ODDS esetében a találati arányod 45,45% felett van, akkor nyereséges leszel. De van itt még valami!

3.  Találati sűrűség

Végre elérkeztem a bejegyzés fő témájához, ami a megfelelő tétkezelési stratégia kiválasztása. Ehhez kapcsolódik szorosan az úgynevezett találati sűrűség. Amennyiben fix téten játszol, csak arra kell figyelned, hogy a találati arányod és az átlag ODDS megfelelően magas legyen. Viszont tétemelős stratégiáknál, mint például a Martingale, Fibonacci, D’Alembert, stb. nem árt, ha a fentiek mellett figyelsz arra is, hogy milyen sűrűn találsz el egy meccset. A kérdés valójában az, hogy el lehet-e találni tudatosan például minden ötödik meccset? Azaz, tudod-e minimalizálni a vesztes sorozatok elemeit?

Ha tétemelős stratégia szerint játszol, akkor a legfontosabb dolgod, hogy előre kiszámold a bankod által elviselhető legnagyobb vesztes sorozatot! Ha ez például 6 kör és nem tudod biztosan megállapítani – márpedig nem fogod tudni – hogy később belefutsz-e egy 7-es vagy 8-as bukó szériába, akkor bele se kezdj a fogadásba. Egyrészt azért mert a az utolsó körökben a falat fogod kaparni az idegtől, hogy bejön-e a tipp, másrészt azért, mert el fogod bukni a bankod nagy részét. Ha ilyen terveid vannak, akkor írj és megadom a számlaszámom, hogy vigyázzak a pénzedre. Így egyikünk sem fog idegeskedni azon, hogy nyersz-e.

Komolyra fordítva a szót, összedobtam neked egy diagramot, amely megmutatja a 4 legnépszerűbb tétkezelési stratégia alapján szimulált bankroll növekedést. 300 fiktív szelvény adatait hasonlítottam össze profit növekedés, ROI, legnagyobb megrakott tét illetve az alapján, hogy lenullázod-e magad. A találati arány 55%, az átlagos ODDS pedig 2,2. A 145. és a 248. körben beiktattam egy 8-as illetve 10-es vesztes sorozatot. Ezek mutatják meg, hogy a stratégia mennyire használható a gyakorlatban.

Láthatod, hogy a legegyenletesebb növekedést a fix tétes illetve az újrafelosztásos módszer biztosítja. A duplázós Martingale módszer, annak ellenére, hogy a 8-as vesztes sorozat előtt már több mint 100%-os profitot hozott, a 8. körben elvérzik. Ez azt jelenti, hogy ha megtennénk a 8. körben szükséges 128 000 forintos tétet, akkor -45 360 forinton állna az egyenlegünk. De vajon mi lehet az a világoskék őrület legfelül, ami soha nem megy mínuszba és 257%-os profit növekedést eredményez? Nem más mint a D’Alembert stratégia. Elsőre csábító lehet, viszont csak akkor alkalmazható biztonságosan ha vannak viszonylag hosszú nyertes szériák is. Ha érdekelnek a számok, akkor lent találod a statisztikát.

  1. Fix tétes tétkezelés

Legnagyobb tét: 1 egység / 1000 forint

Legnagyobb vesztes sorozat: –10 egység / –10 000 forint

Nettó profit: 60,01 egység / 60 010 forint

Növekedés: +60,01 %

ROI: +20 %

2. Újrafelosztásos tétkezelés

Legnagyobb tét: 1,8 egység / 1800 forint

Legnagyobb vesztes sorozat: –15,4 egység / –15 451 forint

Nettó profit: 78,85 egység / 78 849 forint

Növekedés: +78,85 %

ROI: +19,6 %

3. Martingale tétkezelés

Legnagyobb tét: 64 egység / 64 000 forint

Legnagyobb vesztes sorozat: –127 egység / –127 000 forint

Nettó profit: 0 egység / 0 forint

Növekedés: 0 %

ROI: 0 %

4. D’Alembert tétkezelés

Legnagyobb tét: 13 egység / 13 000 forint

Legnagyobb vesztes sorozat: –75 egység / –75 000 forint

Nettó profit: 257,12 egység / 257 120 forint

Növekedés: 257,12 %

ROI: 25,26 %

Ha érdekel a fenti tétkezelési stratégiák részletesebb leírása, olvasd el Az 5 legnépszerűbb sportfogadási stratégia című cikket is!

Még többet szeretnél tudni a sportfogadásról? Tölsd le most az ingyenes ebookot!

Sportfogadási ebook

Csak egy kattintás és megtudhatod, hogyan válj nyereséges játékossá!

További bejegyzések...